SGK Borcu Yoktur Dilekçesi

Bazı durumlarda ve şirketler tarafından istenen, ihtiyaç duyulan özellikle kredi, devlet desteği gibi durumlarda gereken sgk borcu yoktur dilekçesi almak oldukça önemlidir.  Eğer sgk ya daha gitmediniz ise sgk borcu yoktur dilekçesi yazdırarak bu dilekçe ile başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Bu yazıyı almak için sgk ya bir dilekçe sunmanız gerekmektedir. Bu konumuzda sgk borcu yoktur yazısı, sgk borcu yoktur dilekçesi konuları hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır?

Yukarı da belirtmiş olduğumuz sgk borcu yoktur yazısı almak için bazı özel durumlar gerekir, bunlardan biri emeklilik, diğeri ise kredi veya ihtiyaç kredisi gibi bankalar tarafından istenmesi olabilmektedir. Bu belgeyi almak için bulunduğunuz bölge de ki Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı bulunduğunu Sosyal Güvenlik Merkezlerinden rahatlıkla alabilirsiniz.

Sgk Borcu Yoktur Dilekçesi

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

……………………SİGORTA MÜDÜRLÜĞÜ’ NE

Kurumunuzun ………………………………………………………… sicil nolu dosyasında işlem gören işvereninizim.

Tarafıma bir adet Borcu Yoktur Belgesi verilmesini arz ederim.

 

Saygılarımla
Ad- Soyad
İmza

Sgk Borcu Yoktur Dilekçesi Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen borcu yoktur dilekçesi özellikle bir borcunuz olup olmadığı durumlarda gerekmektedir. Bu sebep ile sgk borç yok belgesi almak önemlidir. Bu belge farklı işlemler için alınabilmektedir. Sgk borcu yoktur türleri şunlardır;

  • İhale için borcu yoktur belgesi almak,
  • Kosgeb’e vermek için sgk borcu yoktur yazısı,
  • Hazine müsteşarlığı tarafına verilmek üzere alınan e sgk borcu yoktur yazısı,
  • Bankalara verilmek için gerekli borcu yoktur yazısı

Gibi durumlarda borcu yoktur yazısı alınabilmektedir. Devlet tarafından alınan borcu yoktur yazısı alabilmek için kesinlikle borcu yoktur dilekçesi almak zorundasınız. Bu sgk borcu yoktur dilekçesi ile birlikte sgk gitmeniz dahilinde sizin için gerekli işlemler yapılacaktır.

Diğer Sgk yazılarımızı okumak için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir