Oyuncu Kadrosu

Mucize Doktor Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Mucize Doktor oyuncu kadrosu ve sıra dışı senaryosu ile 2019 yılına damgasını vuran dizler arasında ilk sırada yer almaktadır. MF Yapım imzası taşıyan Mucize Doktor dizisi Fox TV ekranlarında izleyicilerle buluşmasının ardından kısa süre içinde Türk izleyicisini ekrana kilitlemeyi başarmıştır. 12 Eylül 2019 tarihinde yayın hayatına başlayan Mucize Doktor, Pınar Bulut ve Onur Koralp tarafından kaleme alınan senaryosu ile 2013 yılında Güney Kore’de yayınlanan Good Doctor adlı diziden esinlenilmiştir. Yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan’ın yer aldığı yapımın başrollerinde:

 • Taner Ölmez (Doktor Ali Vefa)
 • Onur Tuna (Doktor Ferman)
 • Sinem Ünsal (Doktor Nazlı)
 • Reha Özcan (Doktor Adil)
 • Murat Aygen (Doktor Tanju)
 • Hazal Türesan (Beliz)
 • Özge Özder (Kıvılcım)
 • Bihter Dinçel (Başhemşire Selvi)
 • Fırat Altunmeşe (Doktor Demir)
 • Hayal Köseoğlu (Hemşire Açelya)
 • Korhan Enduran (Hemşire Güneş)
 • Merve Bulut (Gülin)
 • Adin Külçe (Doktor Ali Vefa’nın Çocukluğu)

Yer almaktadır. Türk televizyonlarında henüz yeni yayınlanmaya başlamış olmasına rağmen 2019 Magazin Gazetecileri Derneği 24. Altın Objektif Ödülleri Yılın Drama Dizisi dalında ödüle layık görülmüştür.

Televizyonların uzun soluklu dizilerinden biri olmayı hedefleyen Mucize Doktor, çarpıcı konusu ile daha ilk bölümünde izleyicilerinden tam not almayı başarmıştır. Mucize Doktor dizisinde Doktor Ali Vefa karakterini ise başarılı oyuncu Taner Ölmez canlandırmaktadır.

Mucize Doktor Konusu

Mucize Doktor dizisi konusu ve başarılı oyuncu kadrosu ile son yıllara damgasını vuran başarılı bir yapım olmaya adaydır. Dağlık bir köyde dünyaya gelen Ali isimli otizm hastası bir gencin zorluklarla geçen hayatını ve başarılı bir kariyere imza atışını konu edinen dizide, Ali Vefa karakterini Taner Ölmez canlandırmaktadır. Küçüklüğünde içine kapanık bir çocuk olan otizm hastası Ali, kıvrak zekası ve azmi ile tıp fakültesinden birincilik ile mezun olmayı başarmıştır.

Anadolu’da bir köyde dünyaya gelen Ali Vefa’nın tıp fakültesinden mezun olmasının ardından İstanbul’da bir hastanede asistan olarak çalışma hayatına başlaması ile ilk bölümüyle seyirci karşısına çıkan Mucize Doktor, kendisinin otizm ve savatn sendromuna sahip olduğunu çalışma arkadaşlarına bahsetmemiştir. Hastalığını çevresindekilerden saklamaya çalışan Ali Vefa’nın hayatına ve kariyerine ilişkin aldığı kararlar ve başına gelen olaylara karşı tutumu dizide izleyiciye başarılı bir şekilde aktarılmaktadır.

Otizmli savant hastası dahi bir doktorun başından geçenlerin konu edildiği dizinin başrolünde Ali Vefa karakterine Taner Ölmez başarılı bir şekilde hayat vermektedir. Tıp fakültesindeki başarısının ardından özel bir hastanede asistan olarak çalışmaya başlayan Ali Vefa, oldukça zeki ve başarılı olmasına rağmen iletişim becerileri hastalığına bağlı olarak oldukça zayıftır. Hastalığını gizlemeye çalışırken ortaya koyduğu çaba ve kariyeri boyunca karşılaştığı vakalar dizinin zaman zaman hüzünlü sahnelere neden olmasını sağlamaktadır.

Mucize Doktor Ali Vefa (Taner Ölmez)

Mucize Doktor Ali Vefa karakteri Taner Ölmez tarafından canlandırılmaktadır. Dizinin başrolü olan otistik savant hastalığına sahip bir karakterin başında geçenlerin anlatıldığı Mucize Doktor dizisinde ilgiyle takip edilen karakterlerden biridir.

Henüz 20’li yaşlarının ortalarında olan otistik savant hastası bir dâhi olan Ali Vefa, çevresi ile iletişim kurmakta zorlanmaktadır. Zorluklarla geçen çocukluğunda çok sevdiği tavşanı bir de abisi olan Ali Vefa, babası tarafından evlatlıktan reddedilmiştir. Evlatlıktan reddedilmesinin ardından Adil Hoca tarafından sahiplenilen Ali Vefa yeniden hayata tutunmuştur. Adil Hoca’nın desteği ile tıp fakültesinden birincilik ile mezun olan Ali Vefa, asistan olarak girdiği hastanede hem yeteneklerini sergileyecek bir alan bulacak hem de arkadaşlık, dostluk ve aşk gibi kavramlarla tanışacaktır.

Mucize Doktor Nazlı (Sinem Ünsal)

 

Mucize Doktor Nazlı karakterine başarılı oyuncu Sinem Ünsal can vermektedir. Doktor Ali Vefa’nın ilk ve en büyük aşkı olan Nazlı, cerrahi asistan olarak Ali Vefa ile aynı hastanede görev yapmaktadır. Hastanenin geleceği parlak en önemli asistanlarından biri olan sevilen ve takip edilen Nazlı, geçmişte yaşadığı travmalarla birlikte insanlara karşı, özelliklede erkeklere bağlanma konusunda oldukça hassastır. Hastanenin başarılı ve yakışıklı doktoru Ferman’a aşık olmasının ardından platonik olarak Ferman ve Beliz arasındaki ilişkiyi izlemektedir.

Mucize Doktor Ferman (Onur Tuna)

 

Mucize Doktor Ferman, 30’lu yaşlarında, yakışıklı ve hastanenin en popüler doktorlarından biridir. Ali Vefa’nın da hocası olan Adil Hoca tarafından yetiştirilmiştir. Oldukça ukala ve soğuk tavırları ile dikkat çeken Doktor Ferman, hayatı ile iligl birçok sırra sahiptir. Duyguları genellikle bastıran ve cerrahlıkta duyguları bir eksiklik olarak gören Ali Vefa, hastanenin en popüler ve güzel isimlerinden biri olan Beliz ile de aşk yaşamaktadır.

Mucize Doktor Adil Hoca (Reha Özcan)

 

Mucize Doktor Adil Hoca 50’li yaşlarda, bilge ve hastanenin başhekimidir. Ali Vefa’nın akıl hocası ve en değer verdiği kişi olan Adil, 30 seneden faz mesleki kariyeri ile birçok başarıya imza atmış ve ardından birçok başarılı doktor yetiştirmiştir. İdealist bir başhekime hayat veren isim ise başarılı oyuncu Reha Özcan’dır. Hastanede hem doktorları hem de hastaları koruyarak zaman zaman hastaların tedavi masraflarını bile karşılayan Adil, Ali Vefa’nın başarılı bir kariyere adım atmasında ve hayata yeniden tutunmasında oldukça etkili olmuştur.

Mucize Doktor Nerede Çekiliyor?

Mucize Doktorun çekildiği yer dizinin yapım şirketi MF Yapım ve yönetmeni Yusuf Pirhasan tarafından uzun bir arayışın ardından bulunmuştur. Dizinin çekimleri için mekan arayışına giren yapım ekibi senaryo gereği dağlık ve yeşil alanlara sahip, tren garının bulunduğu bir mekan için Bilecik’te çekimlere başlamışlardır. Dizinin ilk bölümleri Bilecek iline bağlı Küplü, Başköy, Dereköy ve Gülümbe Köyleridir. Ali Vefa’nın doğduğu ve çocukluğunun geçtiği bölgeleri çekmek için kullanılan bu mekanların yanı sıra, İstanbul çekimleri için set olarak İstanbul’un Pendik ilçesinde yer alan Medical Park Hastanesi tercih edilmiştir.

Medical Park Hastanesi ve MF Yapım ekibi tarafından dizinin İstanbul’da hastanede geçen sahneleri için anlaşma imzalanmıştır. Son yılların en çok izlenen ve büyük ses getiren televizyon yapımlarından biri olan Mucize Doktor dizisi gerek mekan seçimleri, gerek oyuncu kadrosu gerekse senaryosu ile Türk televizyon ve dizi tarihine damgasını vuracak nadir yapımlar arasında gösterilmektedir.

Mucize Doktor Hangi Kanalda, Saat Kaçta Yayınlanıyor?

Mucize Doktor hangi kanalda, saat kaçta sorusu dizinin adını çok sık duyan izleyiciler tarafından çok sık merak edilmektedir. Fox TV ekranlarında her Perşembe saat 20.00’da yeni bölümü yayınlanan Mucize Doktor dizisi, sıra dışı senaryosu ile kısa sürede geniş bir kitle tarafından yakından takip edilmeye başlamıştır. Her yeni bölümünde izleyicileri ekran başına kilitlemeyi başaran dizide Ali Vefa adlı otizm savantlı bir çocuğun yaşam hikâyesi konu edilmektedir.

12 Eylül 2019 tarihinde Fox TV’de yayın hayatına başlayan Mucize Doktor dizisi, haftada bir gün Perşembe günleri 120 dakika olarak yayınlanmaktadır. Yeni bölümün yayınlamasının hemen ardından dizinin sıkı takipçileri tarafından yeni bölüm fragmanı ve ilk sahneleri merakla beklenmektedir. 2019 sezonunda Fox TV’nin en iddialı yapımları arasında yer almayı başaran Mucize Doktor dizisi, televizyonun ve Fox TV’nin en uzun soluklu dizilerinden biri olmaya adaydır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı