Şifresi Unutulan Facebook Nasıl Kapatılır?

Sık sık sorulan sorular arasında yer alan facebook hesabını nasıl kapatabilirim, facebook nasıl kapatılır, facebook hesabı silme, facebook silme gibi sorular gelmekte. Bu sorulara en altta yer alan video ile cevap verdim, fakat sorularınız var ise yazımızı okuyarak çözüm bulabilirsiniz. Eğer yine de çözüm bulamıyor iseniz yorum kısmına hata ve sorunu belirtin en kısa süre de yorumunuza cevap verilecektir.

Şifresi unutulan facebook hesabını silmek için yapılması gereken tek şey hesabı şikayet etmek olacaktır. Eğer hesap kapanmasını istiyor iseniz bu en iyi ve en güzel çözüm olacaktır. Aşağıda ki görselde gördüğünüz gibi hesabın yanında yer alan 3 noktayı tıklayın.

Daha sonra benim belirttiğim gibi görüşlerini ilet veya bu profili şikayet et yazısını tıklayarak bu hesabı facebook yönetimine bildirmeniz gerekiyor. Bu bildiri işleminden sonra facebook hesabı kapatılacaktır.


Burada yaptığımız işlem ise facebook hesabının şuanda kullanılmadığı için sahte bir hesap olduğunu belirterek hesabın kapatılmasını istemektir asıl amacımız.

Açılan pencerede biz Sahte Hesap butonunu tıklamamız gerekiyor, bu tıklama işleminden sonra gönder butonuna tıklamak yeterli olacaktır. Fakat bu işlem sadece tek bir sizin hesabınızdan yapmanız yeterli değildir. Bu nedenle hesabı kapatmak için en az 5 kişi bu hesabı aynı şekilde şikayet etmesi gerekiyor.

Yoksa hesap aktif olarak kalacaktır. Siz şikayet ettikten sonra hesap incelemeye alınacak ve kısa süre içerisinde hesap kapatılacaktır. Bu şekilde birçok hesap kapattım, soru ve görüşleriniz var ise bizimle paylaşın…


 


Selin Kurtalan

Jet fikir sitesinde güzel sözler, şarkı sözleri ve buna benzer fayda sağlayan bilgiler paylaşmaktayım.

2 Replies to “Şifresi Unutulan Facebook Nasıl Kapatılır?

  1. Abi ben 3 4 yıl önce hesabımın şifresini unuttum arkadaşlarım ban şantaj ve tehdit ediyor onu kapatırmısın

  2. Merhaba kardeşim yardımın lazım videonda söylediğin gibi bikaç defa 10 a yakın şikayet etmeme rağmen kapanmadı eşimin çok eski facebok hesabı sen den ricam yardımcı olurmusum orda ekli gereksiz insanların gereksiz yorumları aileden görenleri rahatsız ediyor Yardım edermisin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir