Dofollow Link Kodu Örneği

Yazılarda link paylaşır iken nofollow veya dofollow link kodu olarak paylaşılır. Bu paylaşım türü paylaştığınız linki içeren siteye güvenip güvenmediğinizi belirtmek için kullanılır. Dofollow link kodu ile nofollow link kodu arasında küçük bir fark bulunmaktadır. Bu fark ise kısaca belirtmek gerekirse dofollow link kodu linkini verdiğiniz siteye güvendiğinizi belirtirsiniz.

Dofollow link örneği ve dofollow nedir sorularına şimdi cevap verelim. Arama motoru botları sitenize geldiği zaman sayfa da gezinti yaparken o linke rast geldiği zaman dofollow mu yoksa nofollow mu olarak paylaşıldığına bakar. Arasında sadece do ve no farkı vardır, bunlardan do olanı ise verdiğiniz linke güvendiğinizi belirtirsiniz, fakat no kullanır iseniz paylaştığınız linke güvenmediğinizi fakat sadece referans olarak aldığınızı anlatmış olursunuz.

Dofollow Link Kodu

rel="dofollow"

Dofollow Link Kullanımı

<a href="https://www.jetfikir.com/" rel="dofollow">jet fikir</a>

Yukarı da yer alan link kodu kullanım örneğini alarak kendi kodunuzu kullanabilirsiniz. Bu kullanım türü oldukça basit bir kullanım türüdür. Ama bir siteyi referans olarak belirtmek istiyor iseniz sadece siteye güveniyor iseniz dofollow link vermenizi tavsiye ederim. Fakat siteye güvenmiyor ve tanımıyor iseniz en güzeli ise nofollow link kodu ile paylaşmaktır.


M.İkbal YILDIZ | CEO

Muhammet İkbal YILDIZ, ülkenin en iyi yazarlarından biridir. Halen haberler23.com yerel gazetesinde yazarlık yapmakta, iyi bir teknoloji uzmanı ve bilgisayar mühendisidir. Psikoloji dalında 35 sertifikası ile her türlü insanın algılayacak ve yorumlayacak tecrübeye sahiptir. Kimya, Matematik bölümleri okumuş ve Gürcü dili de bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir