Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

En çok insanı sağlık ile ilgili sorunlar üzer ve mutsuz eder. En zor sağlık problemlerden biri ise diş ağrılarıdır. Bu nedenle çekilmez olan diş ağrılarını geçirmek için birçok yol ararız. Peki diş ağrısına ne iyi gelir? Bu sorunun cevabı oldukça basit fakat geçici çözümlerdir. Kalıcı çözümler için mutlaka doktora gidilmesi gerekiyor.

Diş ağrısı, özellikle akşam saatlerinde baş gösterir. Fakat bu ağrı bedene girdiği zaman çok büyük sıkıntılara sebep olur. Biran önce doktora gidilmesi gerekir. Doktora gidene kadar kısa süre dahi olsa çözüm ararız. Bu çözümler arasında halk tarafından en bilineni karanfildir. Hangi diş ağrıyor ise o dişin üstüne karanfil koymalısınız ve buna benzer birçok yöntem bulunmaktadır. Peki sadece karanfil gibi doğal maddeler mi diş ağrısına iyi gelir?

Diş Ağrısı Neden Olur?

Diş ağrısı, birçok etmene dayandırılabilir. Bu nedenle bunların en temel ve bilindiklerinden bahsetmek gerekir ise çürük diş ağrısı konusunda başta gelir. Diğer nedenlerden bahsetmek gerekirse diş iltihabı ve diş dolgusundan kaynaklanan sorular da diş ağrısına yol açabilir.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısı, özellikle doktora gidemeyeceğimiz durumlarda baş gösterebilir. Hafta sonu, akşam vakitleri ve gece diş ağrısını geçiren ağrı kesiciler kullanmak geçici çözüm olabilir. Fakat gelişi güzel ağrı kesici kullanmaktan ise doktor tarafından size önceden verilen ağrı kesicileri kullanmak sağlığınız için faydalı olacaktır. Karanfil kısa süreli de olsa diş ağrısına iyi gelir ve diş de ciddi sorunlar yok ise acısını geçirir. Karanfil anti bakteriyel bir yapıya sahip olduğu için dişin çevresinde bulunan zararlı bakterilere etki eder.


Muhammet İkbal YILDIZ | CEO

Muhammet İkbal YILDIZ, ülkenin en iyi yazarlarından biridir. Halen haberler23.com yerel gazetesinde yazarlık yapmakta, iyi bir teknoloji uzmanı ve bilgisayar mühendisidir. Psikoloji dalında 35 sertifikası ile her türlü insanın algılayacak ve yorumlayacak tecrübeye sahiptir. Kimya, Matematik bölümleri okumuş ve Gürcü dili de bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir