Jetfikir.com
Diş Ağrısı için Okunacak Dualar
Sosyal Medyada Paylaş
2 Şubat 2019
Muhammet İkbal YILDIZ | CEO

Diş Ağrısı için Okunacak Dualar

En çok acı veren rahatsızlıklardan birisi diş ağrısıdır. Bu sebeple diş ağrısı için dua okumak hem ruhsal olarak hemde fiziksel olarak dişlerimizi rahatlatmaya fayda sağlıyor. Vücutta en büyük ağrıya sebep olan hastalıklardan birisi ise diş ağrısıdır. Bu ağrıların geçmesi için okuyacağınız bir çok dua bulunmaktadır. Bu dualar arasında bir duayı okumak faydalı olacaktır. Bu nedenle diş ağrısı için bulunan dualar arasında yer alan bir dua seçtik ve paylaştık. Diş ağrısı için dua okumak oldukça faydalıdır, dua ruhun gıdasıdır. Bu nedenle bir insan sürekli dua okuması gerekir. Duaların bazı hastalıklara ve bazı durumlara karşı oldukça faydaları vardır. Örnek vermek gerekirse abdest alırken farklı bir dua, yemek yerken farklı bir dua, diş ağrısı için farklı bir dua bulunmaktadır.

Diş ağrısı için bulunan birçok dua bulunmaktadır. Bu nedenle sizlere bahsedeceğimiz dualar hem sahih hemde hadis kaynağı barındıran dualardandır. Bu nedenle sizler için seçip bulduğumuz dualar özellikle hadisler tarafından desteklenen dualardır. En dayanılmaz ağrılardan biri olan diş ağrıları için seçtiğimiz bu dualar sayesinde geçecektir. (inşallah) Fayda Allah tarafından gelir, iyiyi de kötüyü de o bilir o yatarmış ve en doğrusunu o bilecektir. Okuduğunuz dua size faydalı olduğunu düşünmeniz, onu kabul etmeniz gerekir. Eğer bir ilaç içiyor iseniz ona psikolojik olarak da inanmanız gerekir. Yoksa etkisi az olacaktır. Dua da bu şekildedir, ne kadar inanır iseniz o kadar tesirli olacaktır (inşallah).

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dualar

Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.

Bu duayı okurken yapmanız gereken ise sağ elinizin işaret parmağını ağrısını çektiğiniz diş üzerine koyup dişiniz için bu duayı okuyabilirsiniz. (yanak üzerinden parmak ağız içine sokulmaz, mikrop kapabilir.)

Diş Ağrısı için Dua


Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru

Bu duayı diş ağrısı için okumadan önce 3 defa Eûzü Besmele çekilmelidir, (Hz. Muhammed) Peygamber efendimiz (S.A.S) tarafından buyrulan dua okunur.

Min şerri ma ecidü min vecei haza

Bu dua da Allah’a bir yalvarma ve dua anlamı barındırır. “Yaradanın adı ile çektiğim acılardan Allah’ın kudretine sığınırım” anlamı taşımaktadır.


Hastalık hepimizin başına gelebilecek bir durumdur. Bu duruma düşmemek için Allah tarafından bizlere emanet edilen canımıza iyi bakmamız gerekiyor. Bu can emanet olduğu için emanete hıyanet etmemek gerekiyor. Diş ağrısı için okunacak dualar bulunuyor fakat bu duaları okumadan önce yapılmasını önerdiğimiz ilk iş bir diş doktoruna gitmek olacaktır. Allah da öyle buyurur, ilk önce şifayı arayıp daha sonra yaratana sığınmak gerekiyor. Bu nedenle üstünüze düşeni ilk yapmanızı öneririm. Biz kullar olarak Allah’a her an şükretmemiz gerekiyor ve bu şükrü ise dua ile taçlandırmalı elimizden geldiğince dua okumalıyız.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2017-2019 Jet Fikir