Diş Ağrısı için Dua

En büyük ağrılar arasında yer alan diş ağrısı, oldukça önemlidir. Bu nedenle doktor tedavisinden sonra diş ağrısı için dua okumakta oldukça fayda vardır. Aşağıda birçok diş ağrısı için dua bulunuyor. Okuyabilir ve de faydalanabilirsiniz..

Aşağıda yer alan diş ağrısı için dualar ve sahabelerden rivayet ile olanlardan herhangi birini okuyabilirsiniz.

1.Diş ağrısı için dua
2.Diş ağrısına iyi gelen dua
3.Ebu Beşir (A.S) Önerdiği Dua
4.Osman İbnu Ebi’l-As (A.S) Önerdiği Dua

En çok acı veren rahatsızlıklardan birisi diş ağrısıdır. Bu sebeple diş ağrısı için şifa duası okumak hem ruhsal olarak hemde fiziksel olarak dişlerimizi rahatlatmaya fayda sağlıyor. Vücutta en büyük ağrıya sebep olan hastalıklardan birisi ise diş ağrısıdır. Bu ağrıların geçmesi için okuyacağınız bir çok diş ağrısına iyi genel dualar bulunmaktadır. Bu dualar arasında bir duayı okumak faydalı olacaktır. Bu nedenle diş ağrısı için bulunan dualar arasında yer alan bir dua seçtik ve paylaştık. Diş ağrısı için dua okumak oldukça faydalıdır, dua ruhun gıdasıdır. Bu nedenle bir insan sürekli dua okuması gerekir. Duaların bazı hastalıklara ve bazı durumlara karşı oldukça faydaları vardır. Örnek vermek gerekirse abdest alırken farklı bir dua, yemek yerken farklı bir dua, diş ağrısı için farklı bir dua bulunmaktadır.

Diş Ağrısı için Ebu Beşir (A.S) Önerdiği Dua

Ebu Beşir şöyle diyor:


-İmam Bakır’a (as) geceleri beni yatağımdan kaldıran diş ağrımdan şikayette bulunduğumda şöyle dedi:

-Ey Ebu Beşir! Ağrı geldiğinde elini üzerine koy ve Fatiha ve İhlas suresini oku ve daha sonra şu ayeti oku:

Dua ise şu şekilde idi:

“Ve tera’l-cibâle tehsebuhâ câmideten ve hiye temurru merra’s-sihâb. Sun’allahillezî kulle şey’in innehu habîrun bimâ tef’elûn.“

Türkçesi:  “Ve görürsen dağları da yerinde duruyor sanırsın, halbuki onlar bulut gibi geçip gider, dağılır.Her şeyi sapasağlam ve yerli yerinde halk eden Allah’ın işidir bu.Şüphesiz O, ne yapıyorsanız hepsinden haberdardır.”


Neml 88. / Mefatih ‘ul Hacat , 161

diş ağrısı için dua

Diş Ağrısı için Osman İbnu Ebi’l-As (A.S) Önerdiği Dua

Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm’a Müslüman olduğum günden itibaren bedenimde çekmekte olduğum bir ağrı olduğunu söyledim.

Bana dedi ki:

“Elini, vücudunda ağrıyan yerin üzerine koy ve şu duayı oku!” buyurdu.


Dua ise şu şekilde idi:

Üç kere: Besmele çek ve sonra yedi kere, “Eûzü bi-izzetillahi ve kudretihi min şerri mâ ecidu ve uhâziru.

Türkçesi: “Bedenimde çekmekte olduğum şu hastalığın şerrinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınıyorum.

Bunu birçok kereler yaptım. Allah Teala (C.C) benden bu hastalığı giderdi. Bunu ehlime ve başkalarına söylemekten hiç geri kalmadım.”

Diş Ağrısı İçin Dualar

 

Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.


Bu duayı okurken yapmanız gereken ise sağ elinizin işaret parmağını ağrısını çektiğiniz diş üzerine koyup dişiniz için bu duayı okuyabilirsiniz. (yanak üzerinden parmak ağız içine sokulmaz, mikrop kapabilir.)

Diş Ağrısı için Okunacak Dua

 

Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru

Bu duayı diş ağrısı için okumadan önce 3 defa Eûzü Besmele çekilmelidir, (Hz. Muhammed) Peygamber efendimiz (S.A.S) tarafından buyrulan dua okunur.

Min şerri ma ecidü min vecei haza

Bu dua da Allah’a bir yalvarma ve dua anlamı barındırır. “Yaradanın adı ile çektiğim acılardan Allah’ın kudretine sığınırım” anlamı taşımaktadır.


Hastalık hepimizin başına gelebilecek bir durumdur. Bu duruma düşmemek için Allah tarafından bizlere emanet edilen canımıza iyi bakmamız gerekiyor. Bu can emanet olduğu için emanete hıyanet etmemek gerekiyor. Diş ağrısı için okunacak dualar bulunuyor fakat bu duaları okumadan önce yapılmasını önerdiğimiz ilk iş bir diş doktoruna gitmek olacaktır. Allah da öyle buyurur, ilk önce şifayı arayıp daha sonra yaratana sığınmak gerekiyor. Bu nedenle üstünüze düşeni ilk yapmanızı öneririm. Biz kullar olarak Allah’a her an şükretmemiz gerekiyor ve bu şükrü ise dua ile taçlandırmalı elimizden geldiğince dua okumalıyız.

Diş ağrısı için bulunan birçok dua bulunmaktadır. Bu nedenle sizlere bahsedeceğimiz dualar hem sahih hemde hadis kaynağı barındıran dualardandır. Bu nedenle sizler için seçip bulduğumuz dualar özellikle hadisler tarafından desteklenen dualardır. En dayanılmaz ağrılardan biri olan diş ağrıları için seçtiğimiz bu dualar sayesinde geçecektir. (inşallah) Fayda Allah tarafından gelir, iyiyi de kötüyü de o bilir o yatarmış ve en doğrusunu o bilecektir. Okuduğunuz dua size faydalı olduğunu düşünmeniz, onu kabul etmeniz gerekir. Eğer bir ilaç içiyor iseniz ona psikolojik olarak da inanmanız gerekir. Yoksa etkisi az olacaktır. Dua da bu şekildedir, ne kadar inanır iseniz o kadar tesirli olacaktır (inşallah).

Güncelleme: 21.06.2019


Selin Kurtalan

Jet fikir sitesinde güzel sözler, şarkı sözleri ve buna benzer fayda sağlayan bilgiler paylaşmaktayım.

One Reply to “Diş Ağrısı için Dua”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir