Çocuk Parası Ne Kadar 2018-2019


Yer yıl düzenli olarak çocuk sahiplerine verilen bu çocuk parası bu yıl da verilmektedir. En önemli sorulardan biri olan çocuk parası ne kadar sorusu oldukça önemli bir sorudur. Daha detaya iner isek çocuk parası ne kadar 2018 demek daha doğru olacaktır. Çünkü her yıl bu para birimi değişiklik gösterebilmektedir. Eğer geçmiş yıllar da çocuk parası almadınız ise aşağıda tüm detayları hazırladık ve de buna göre bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çocuk Parası Ne Kadar 2018?

15 Mayıs 2015 tarihinden sonra devlet tarafından kararlaştırılan yasa tasarısı ile birlikte getirilen bu para, her doğum yapan anneye çocuk parası yardımı altında verilen bir paradır. Bu para her Türk vatandaşı olan anneye verilmektedir. Detaylar için TIKLAYIN.

Çocuk parası almak için gerekli bilgileri üstte yer alan mavi yazı ile “TIKLAYIN” yazısını tıklamanız halinde gerekli bilgilere sahip olacaksınız. Peki çocuk parası ne kadar:

  • Birinci çocuk için 300 TL,
  • İkinci çocuk için 400 TL,
  • Üçüncü çocuk için 600 TL,
  • İkiz çocuklar için 1000 TL,
  • Üçüz çocuk için 1300 TL çocuk parası verilmektedir.

Bu çocuk parası alabilmek için belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu nedenle bu şartları sağlıyor olmanız ve de buna göre bu parayı alma hakkınız olup olmadığını öğrendikten sonra parayı almak için başvuru yapmanız gerekir. Detaylar için TIKLAYIN.

çocuk parası ne kadar

Çocuk parası alabilmek için şartları öğrendikten sonra bu parayı almak için başvuru yapabilirsiniz. Çocuk parası ne kadar konumuzda yer alan bilgiler den faydalanıp, link göstermek şartı ile kopyalayabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir