En İyi Elektrikli Süpürge Modelleri ve Fiyatları

İnsanların sağlık sorunlarının giderilmesi için en temel temizlik ev temizliği olmaktadır. Uzmanlar özellikle solunum rahatsızlıklarının çoğunun ev giderleri ve tozları yüzünden yaşandığını söylemektedir. Bu yüzden ev temizliğinde çok önemli olan elektrikli süpürgeler de tercihin kaliteli ürünlerden yana yapılması gerekmektedir. Çeşit çeşit farklı modellerle kullanım alanlarında farklı elektrik süpürgeleri, günümüzde yeni model ve çeşitlerle karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde gelişen teknoloji en iyi elektrik süpürgesi çeşitlerini karşımıza çıkartmaktadır. Modeller arasında en iyi olanı arayın tüketiciler, Arçelik, Philips, Bosch gibi markaları öncelikli olarak seçmektedir. Ev temizliği alanında temizlik faaliyetleri devam ederken, hem toz hemde kirlerin tam donanımlı olarak temizlenmesi gerekmektedir. Bu yüzden elektrikli süpürge çeşitleri arasından çok fonksiyonları olanları tercih edilmelidir. Ev hanımlarının veya bekar baylar en iyi elektrikli süpürge tercihlerini yaparken nelere dikkat etmeli sorusu için bu yazıyı hazırladık.

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Elektrikli süpürge alırken dikkat edilmesi gereken bir takım özellikler bulunmaktadır. Bunların arasında, watt gücü, torba taşıma kapasitesi, su filtresi ve çekim gücü gibi özellikler olmalıdır. Basit bir temizlik işlemi gibi görünen süpürge insan sağlığı için çok önemli olan ev atıklarını ve tozların temizlemesinde önemli faaliyet üstlenmektedir. Böyle bir etkinlikte kullanılan süpürgelerin alımı sırasında en iyilerini tercih etmek oldukça önemlidir.

Elektrik süpürgesi alımında diğer dikkat edilmesi gereken konu ise, pratik kullanım özelliğidir. Pratik kullanım süpürgelerin rahat taşınabilir çok amaçlı olmasını sağlamaktadır. Yetişilmeyen köşelerin temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca süpürgedeki sessizlik olan makineler temizlik sırasında çevreye zarar vermediği içinde önemli bir özelliktir. Son olarak marka bilinirliği ve garantili olması da elektrik süpürgesi tercihini etkileyen faktörler arasında olmalıdır. Özellikle garantili olup olmadığına ve garanti süresine dikkat etmek gerekmektedir.

Elektrik Süpürgesinde Watt Gücü Nedir?

Elektrik süpürgelerinde watt gücü, süpürgenin yaktığı elektriği göstermektedir. watt gücü yüksek makineler çok elektrik yapmaktadır. Bu faturaları eklediği için daha az enerji harcayan ve etkin kullanım özelliklerini aynı anda bulunduran süpürgeler tercih edilmelidir. Yani yüksek watt gücü olan makinelerin yüksek performansı olduğu düşüncesi doğru değildir. Sadece enerji tasarrufu açısında değil özelliklerle watt kıyaslaması yapmak daha doğru olmaktadır.

Elektrik süpürgesi watt gücü yüksek olan ev aletleri yüksek enerji gücüne sahip olduğu için çoğu kez yüksek çekim gücüne sahiptir. Ancak bu durum her zaman geçerli değildir. Günümüzde önemli markalar, düşük watt güçlü çok kaliteli makineler üretmiştir. Bu ürünler tercih edilebilir.

Elektik Süpürgelerinde Marka Neden Önemlidir?

Tekolojinin gelişmesiyle birçok makine üreticisi elektrik süpürge üretimi de yapmaktadır. Ancak üretim yapan markaların sadece makinelerinin kalitesi değil, hizmetlerininde profesyonel olması gerekmektedir. Ürün alındktan sonra yaşanacak aksaklıklar hizmetler kapsamında giderilmektedir. Elektrik süpürgesi alırken garantili olup olmadığı dikkat edildikten sonra satın alınır. Bu kapsamda, garantili ürünlerin teknik servislerine rahat ulaşabilmek adına bilinen markalar tercih edilmelidir. Bilinen markaların en iyi ürünlerinden bazılarını sizler için derledik.

Ülkemizde bilinen markalar arasında Arçelik, Phlips ve Bosh gelmektedir. Bu ev elektronik cihazı üreticileri, garantili ürün satışı yapmaktadır. Ayrıca ülkemizin her bölgesinde garanti hizmeti veren teknik ekiplerine kolay ulaşılmaktadır. Sipariş verilen ürünün taşıması sırasında yada ilerleyen zamanlarda teknik bir arıza durumu yaşandığında hızlı bir şekilde tamir edilmesi bu sayede sağlanmaktadır. Son dönemli çıkarttığı makinelerle tercih edilen elektrik süpürge markaları arasında Nilfisk da bulunmaktadır.

Arçelik S 7534 A Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

5 kilogram ağırlığında makine, ev hanımları tarafından en çok satın alınanlar arasında yer almaktadır.

  • 28.3 cm yükseklik,
  • 29.5 cm derinlik ve 43.5 cm genişliğe sahiptir.
Arçelik S7534A Elektrikli Süpürge
Arçelik S7534A Elektrikli Süpürge

Elektrik süpürgesinin motor gücü 800 watt olmaktadır. Düşük watt yüksek kullanım özelliğinin yanı sıra, sessiz çalışma işlemi sayesinde, motor farkını göstermektedir. Piyasada ki değeri 800 lira civarı ücreti olan ürün, Arçelik mağazaların 949 lira ücretle satılmaktadır. Gövdeden emiş gücü olan makinenin 7 metre çekim kablosu bulunmaktadır.

Arçelik S7534A Elektrikli Süpürge Kullanıcı Yorumları:

  • Mustafa C****: Gayet uygun fiyata sahip oldum. Piyasanın altında olan ürün gelene kadar inanmadım ama istanbuldan Maraş’a 3 günde iyi paketlenmiş olarak geldiğinde ilk işim paketi açıp belgeleri ve süpürgeyi çalıştırıp kontrol etmek oldu ve ne kadar doğru karar verdiğimi anladım. Yalnız gönderilen fatura benimle aynı isimde İzmirli birisi adına kesilmişti.satıcıyı aradım bilgilendirdim özür dilediler bana doğru faturayı göndereceklerini söylediler.
  • Nuriye S****:Anneme hediye olarak aldım bugün bize ulaştı. Çok memnun kaldık en kısa sürede aynısından kendi evime de almayı düşünüyorum.
  • Cemil O****:Bu modeli bayisinden aldık. Evde denedik ve çekişini ve süpürme başlığını beğenmedik. Tekrar iade ettik. Ürünü beğenmedik ama müşteri ilişkileri ve iadede kolaylık konusunda arçelik e teşekkür ederim.

Arçelik S 4240 A Toz Torbalı Elektrikli Süpürge

Arçelik S 4240 elektrik süpürgesi düşük enerjili motor kullanım özelliği vardır. 2400 watt gücündeki motoruyla en düşük enerjide yüksek çekim çalışma sistemiyle temizlik yapmaktadır. 3 litre toz torbası bulunmaktadır. Yüksek toz torbası sayesinde sürekli torba değiştirmeye gerek duyulmamaktadır. 420 emiş gücündeki süpürge tozların hızlı bir şekilde ortadan kalmasına yardımcı etmektedir. Hepa filtre özelliğine sahip ürün havadaki tozların de çekilmesini sağlamaktadır. Oldukça sessiz özelliği sayesinde özellikle sesten rahatsız olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ürün 850 liradan başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Philips Marathon Ultimate Torbasız Elektrikli Süpürge

Türkiye’nin en iyi süpürge markalarından olan Philips, Marathon Ultimate Torbasız elektrikli süpürgesiyle kaliteli bir ürün çıkarttığını bir kez daha kanıtlamıştır. Ürün özellikleri arasında sert zeminde çekim işlemi, yüksek performans ve tozu havada çekme işlemleri yapmaktadır. Sahip olduğu TriActive LED başlık sayesinde görünmeyen tozların ortaya çıkmasını ve temizlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca alerji filtresi olduğu için sağlık açısından da kusursuz temizlik yapma etkinliği bulunmaktadır. 3500 liradan başlayan fiyatlarla mağazalarda satışı yapılmaktadır.

Philips Performer Compact FC8371/09 Elektrikli Süpürge

Philips Performer Compact enerji tüketimi A sınıfı olan yüksek performanslı bir elektrik süpürgesi olmaktadır. Alerji filtresi ve katlanmalı köpük filtresi sayesinde havada ve yerdeki tozları tamamen içerisine çeker. Miktri motor filtresi sayesinde tozların dışarı bir daha çıkması imkansız hale gelmektedir. Yatay ve dikey konumlanma özelliği olan ürün sadece 750 Watt enerjiyle yüksek performans göstermektedir. Ürünleri içerisinde tutma kapasitesi ise 3 litra olmaktadır. Ayrıca 78 dB gibi düşük bir ses ile çalışan ürünün 5 metre uzunluğunda kablosu bulunmaktadır. Philips mağazalarında 2500 liradan başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Bosch BGS7PRO1 Titanyum Home Professional Elektrikli Süpürge

Bosch BGS7PRO1 Titanyum Home Professional Elektrikli Süpürge, minimum enerjiyle yüksek performans özelliği bulunan ürünler arasında yer almaktadır. 3 litre toz tutma kapasitesi bulunan ürün 850 watt motor enerjisine sahip olmaktadır. Hepa flitre özelliği bulunan ürünün havadaki tozları emmesi oldukça kolay olmaktadır. Ayrıca çoğu kişinin dikkat ettiği ses yükseklisi ise 71 dB(A) olmaktadır. Bu sayede düşük sesli makine temizlik sırasında etrafınızın rahatsız olmasının önüne geçer. 2645 liradan başlayan fiyatlarla ürün Bosh mağazalarından satılmaktadır.

Bosch BGS5330R Relaxx’x Prosilence Plus Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Bosch BGS5330R Relaxx’x Prosilence Plus Toz Torbasız Elektrikli Süpürge sessiz ve toz torbasız özelliğiyle hanımlar tarafından en çok tercih edilen süpürgelerin başında gelmektedir. 71 dB(A) seviyesinde düşük sese sahip olmaktadır. Toz torbasız ürünün geniş kapasitesi, sürekli boşaltma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. QuattroPower System sayesinde düşük enerji kullanımı sağlamaktadır. Tanıtımını yaptığımız diğer ürünler gibi A Kalite olan ürünün fiyatı 2399 liradan başlayan fiyatlarla mağazalarda satılmaktadır.

Nilfisk Select CHCO14P08A1 650W Elektrikli Süpürge

650 Watt motor gücü taşınabilir küçük boyutuyla Nilfisk marka en iyi elektrik süpürgeleri arasında yer almaktadır. 2.7 litre toz torbası, 8 metre kablo uzunluğu, düşük sesi ve hepa 14 filtresiyle yüksek performans göstermektedir. A sınıfı kalitede olan ürün, 2000 liradan başlayan fiyatlarla, satışa sunulmuştur.

M.İkbal YILDIZ | CEO

Muhammet İkbal YILDIZ, ülkenin en iyi yazarlarından biridir. Halen haberler23.com yerel gazetesinde yazarlık yapmakta, iyi bir teknoloji uzmanı ve bilgisayar mühendisidir. Psikoloji dalında 35 sertifikası ile her türlü insanın algılayacak ve yorumlayacak tecrübeye sahiptir. Kimya, Matematik bölümleri okumuş ve Gürcü dili de bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir