Diş Ağrısı için Dua

Diş ağrısı oldukça ağırdır, bu nedenle diş ağrısı için dua oldukça önem taşır. Diş ağrısı, hayatımız boyunca karşılaşacağımız en şiddetli ve bizi rahatsız eden ağrıların ilk sıralarında yer alır. En çekilmez zamanlarda duanın tam zamanıdır, dua her zaman edilmesi gereken bir durumdur fakat can acısı ile edilen dualar çok farklıdır, diş ağrısına peygamberimizin duası okumak ruhen bir rahatlık katar. Konunun devamında diş ağrısı için doğal çözümleri sizler için derledik..

Ama bundan önce belirtmek gerekir ki şifa önce aranmalı sonra dua edilmelidir. Eğer haftasonu, akşam saatleri ve doktora gidilemeyecek bir durumda iseniz yapmanız gereken eğer doktor tavsiyesi ile aldığınız bir ağrı kesici var ise içmek ve Allaha sığınarak dua etmektir. Dua herşeyin ilacıdır. Bu sebeple diş ağrısına iyi gelen dualar okunarak manevi olarak rahatlamak oldukça mümkündür.

Diş Ağrısı Duası

Diş ağrısı oldukça büyük ve rahatsız edici ağrılar arasındadır. Tedavi dışında manevi olarak rahatlamak gerekir. Bundan doalyı diş ağrısı için okunacak dualar okunarak manevi olarak rahatlama sağlanabilir. Eğer diş ağrısı duası arıyorsanız aşağıdaki dua tam da aradığınız gibi.

Sahabeden Diş Ağrısı için Dua

Rivayet edilene göre ashaptan Abdullah Bin Revaha diş ağrısı sebebi ile Peygamber efendimiz Hz.Muhammet (s.a.v) yanına gidip ağrısını dile getirmiştir. Peygamber efendimiz sahabenin ağrıyan dişinin olduğu yanağa elini koyarak aşağıda yer alan duayı okumuştur. Kim bu duayı inanarak okursa Allah’ın izni ve inayeti ile şifa bulacaktır.


Peygamberimizin önerdiği diş ağrısı için dua okunuşu:

Arapçası: ”Allâhumme ezhib ‘anhu sûe mâ yecidu ve fahşehû bida’veti nebiyyike’l mekîni’l mubâraki ‘indek.”

Türkçesi: Allah’ım! Senin indinde mübarek ve muhterem olan peygamberimizin duası vesilesiyle bu dişte bulunan ağrıyı gider.

Diş Ağrısına Dua

Aşağıda ki diş ağrısına dua oldukça etkili dualar arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu duayı okumadan önce önerimiz iyi bir şekilde hatasız okumaya dikkat etmeniz olacaktır.

Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.

Bu dua tesbih edilirken sağ elin işaret parmağını ağrı çekilen diş üzerine konulması önerilmektedir. (yanak üstünden yapılmalıdır, el ağız içine sokulmamalı.)

Diş Ağrısına Dua

Bismillahir Rahmânir Rahim. İnnamâ emruhu izâ erâde şey’en en yegule lehü kün feyekün. Fesübhânellezi biyedihi melekütü külli şey’in veileyhi türcaün.

Ağrıyan dişin üzerine şahadet parmağı koyulup, yukarıda zikrolunan Yâsin suresinin 82 ve 83 ayeti kerimesini halis niyetle 7 kere okursa, Allah ın izniyle diş ağrısı kesilir.

Diş Ağrısı için Okunacak Dualar

Min şerri ma ecidü min vecei haza

Bu dua hepsinden farklıdır ve  Allah’a bir yalvarma anlamı taşımaktadır. “Yaradanın adı ile çektiğim acılardan Allah’ın kudretine sığınırım” anlamı taşır. Bu nedenle diş ağrısı için okunacak dua arasında bir tanesini seçerek okumanız yeterli olacaktır.

Birçok diş ağrısı için dua bulunmaktadır. Bu nedenle bu dualar arasından sizin hoşunuza giden, sizi ferahlattığını düşündüğünüz duayı okuyabilirsiniz.

Bu duaların okunması tercih edilebilir. Şifayı da derdi de veren Allah (c.c)’dir. Bu nedenle verilen bu hastalık Allah’ın izni ile kısa süre içerisinde atlatılmasını temenni ederiz. Bu süre zarfında bol bol dua etmek gerekir. Şimdiden Rabbim acil şifalar versin..

Not: Okuduğumuz bu dualar oldukça mükemmel dualardandır. Fakat en kısa süre de bir doktara görünmekte fayda vardır. Diş ağrısı mazallah daha büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Diğer dinimiz ile ilgili birçok bilgiye ulaşabileceğiniz İSLAM kategorisine giderek, birçok yazı okuyabilir ve faydalanabilirsiniz.

 

Güncelleme: 6.08.2019

Selin Kurtalan

Jet fikir sitesinde güzel sözler, şarkı sözleri ve buna benzer fayda sağlayan bilgiler paylaşmaktayım.

One Reply to “Diş Ağrısı için Dua”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir