18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaş altı kredi kartı, 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar, öğrenciye kredi kartı veren bankalar, öğrenci kredi kartı nasıl alınır? Bankalar bu nokta da bizlere elden geldiğince yardımcı olmak için her şeyi yapıyor. Bazen gençlerin de almak istedikleri fakat nakit olarak maddi yetersizlik dolayısı ile taksitli alışveriş yapmak zorunda oldukları durum ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu durumda ise imdada kredi kartı gelmektedir. Bu nedenle 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar araştırılıyor ve doğru yanlış sonuçlar elde edilerek bir sonuç elde edemiyorlar.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Alabilir Mi?

İçindekiler

Kredi kartı sahibi olabilmek için ilk önce bir banka hesabına sahip olmak gerekiyor. Bu nedenle 18 yaş altı bireylerin kendileri banka hesabı artıramayacağı için velayet sahibi olan anne veya babasından bir tanesi ile giderek bir banka hesabı açtırmaları gerekiyor. 18 yaşından küçük çocukların birçok yasal hakları kısıtlı ve velayet sahibi tarafından yönetildiği için bu işlemi onlar aracılığı ile yapmak gerekiyor.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı alarak birçok alışveriş işlemlerini kendi kartları ile yapmak istiyor gençler, bu nedenle kredi kartı veren bankalar hakkında bilgi sahibi olarak kredi kartı başvurusu yapmak istiyorlar. Bunun için kredi kartı nasıl alınacağı ve 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar hakkında bilgi vererek bu konuda olabildiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

Aileler çocuklarının rahatlıkla kredi kartı kullanabileceği sistemler sayesinde çocuklarının harcamalarını kontrol edebiliyor ve farklı seçenekler ile kredi kartı alabiliyorlar. Bunlar arasında ön ödemeli yani ilk ödeyerek sonra kullanıp veya taksitli ödeme seçenekli yada banka kartı seçeneği ile ödeme şekillerinden yararlanabiliyorlar.

18 Yaş Altı Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bunun için ilk önce kredi kartı alınacak kişi için bir banka hesabı açılması gerekiyor. Bu doğrultuda kredi kartı 18 yaş altı genç için alınabilir hale gelmiş oluyor. Çünkü 18 yaş altı çocuklar tam ehliyet sahibi olmadığı için yanında bir velisinin yer alması gerekiyor. Bu hesap açma işleminden sonra kredi kartı için başvuru yapabilirler.

Kredi kartı başvuru işlemi oldukça kolaydır. Ama ailelerin en çok tercih ettikleri seçenek ek kart olarak görünmektedir. Yani anne veya babanın kredi kartı hesap bakiyesi üzerinden 18 yaş altı gence bir ek kart çıkarılıp belli bir limitinin kullanılmasına izin verilmesi ile gerçekleşmektedir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaş altı kart ile öğrenciye kredi kartı arasında bir fark yoktur. Çünkü 18 yaş altı bireyler öğrenci olarak gözüktükleri için kredi kartı alımı sırasında öğrenci olarak unvanları belirtilecektir. Hesap açılımı yapıldıktan sonra kredi kartı başvuru işlemine sıra gelecek. Aşağıda yer alan bankaları inceleyerek kredi kartı başvurusu yapabilir ve öğrenci kredi kartı başvurusu yaparak kredi kartı alıp ulaşım alanından eğlenceye, Steam oyunlarından elektronik ticarete, konserlerden yeme içmeye kadar aklınıza gelebilecek birçok alanda kullanabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

İlk olarak Garanti Bankası tarafından sunulan Genç Bonus Kredi Kartı hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Genç Bonus Kredi Kartı

genç bonus kredi kartı
genç bonus kredi kartı

Bu 18 yaş altı kart öğrenciler için özel olarak hazırlanmış ve çıkarılmış bu kredi kartı için başvuru yapmak çok kolay. Sadece yapılması gereken başvuru adımlarına devam etmek yeterli olacaktır. Bu kartın en önemli özelliklerinden biri de bedava alışveriş avantajı sağlamasıdır. Kazanılan bonus puanlar ile bedava alışveriş yapılabiliyor. Örneğin 1 bonus 1 liraya denk gelmektedir. Bu biriken bonuslar ile anlaşmalı firmalardan ücretsiz alışveriş yapılabilir.

MaxiPara Gençlik Kart

maxipara genç kart
maxipara genç kart

Bu kredi kartı İş bankasının, 18 yaş altı kredi kartı almak isteyenler için hazırladığı bir kredi kartı kampanyasıdır. Garanti bankasının kartından biraz farklı olsa da oldukça faydalı olduğu apaçık diyebiliriz. Bu kartın özelliklerinden bahsetmek gerekirse yüklediğin kadar harcama yapılabilmesidir.

  • İstenirse karttan nakit çekimi kapatılabilir.
  • 12-18 yaş arası çocuklar içindir.
  • Kartta çocukların kendi adı ve soyadı yazar ve kart şifresi ile kullanılır.
  • Karttan belirlenen tutar dahilinde harcama yapılır.
  • Karta istediğiniz zaman para yükleyebilir, hesaplara aktarabilir ve belli bir limitin altına düştüğü zaman otomatik olarak para yüklenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bu kart kredi kartı ne kadar diye geçse dahi bir nevi bankamatik olduğu söylenebilir.

Bu konu da gençler için kredi kartı konusu hakkında bilgi verdik. Araştırmalarımız doğrultusunda bu konuda şuanda tam manası ile kredi kartı olarak sadece BBVA Garanti Bankası hizmet vermektedir. Diğer birçok banka bankamatik sistemi ile kart veriyor. Bu nedenle kredi kartı başvurusu yaparken buna dikkat etmenizde fayda vardır.

İnternet de birçok site de araştırma yaptık, birçok bankanın öğrenciler için kredi kartı verdiği yazmakta fakat nerede ise tamamı kredi kartı vermiyor. Hazırladığımız bu konu hakkında konu altında yorum yapabilir ve dilediğiniz zaman soru sorabilirsiniz.

 

M.İkbal YILDIZ | CEO

Muhammet İkbal YILDIZ, ülkenin en iyi yazarlarından biridir. Halen haberler23.com yerel gazetesinde yazarlık yapmakta, iyi bir teknoloji uzmanı ve bilgisayar mühendisidir. Psikoloji dalında 35 sertifikası ile her türlü insanın algılayacak ve yorumlayacak tecrübeye sahiptir. Kimya, Matematik bölümleri okumuş ve Gürcü dili de bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir